logo clubromantic
Login:
Parola:
Inscriere | Parola uitata
Home / Forum / Salonul verde / O privire..un gand..o senzatie…

O privire..un gand..o senzatie…

(http://www.clubromantic.ro/18029)rss

despre masculinitate..

Recomanda topicul pe Facebook
Adauga comentariu
Nu exista rezultate!

dragaicalilith 2013-10-22 12:33:43

userThumb
Braila, Romania
Postari: 112
 Mergeam ca de obicei cu copii mei afara incantata de rasul lor si in garda pentru nazdravanii.Si am vazut profilul unui barbat frumos.Avea un zambet charismatic si o privire generoasa intelegatoare .Isi privea prietena ca si cand universul era alcatuit atunci doar din ei doi.M-am delectat ca spectator in voie pret de cateva secunde iar chipul lui mi-a luminat ziua aia.Nu parea doar frumos ci avea o privirea care exprima un suflet cald si frumos.Nu era o frumusete constientizata (de multe ori asta strica insasi frumusetea) ci una relaxata ..probabil iubirea ne face asa..

Nu stiu ce simte un barbat cand vede o femeie frumoasa dar imaginea aia mi-a bucurat sufletul si m-a facut mandra ca sant om si ca pot avea parte de asemenea privelisti,m-a facut visatoare:)Deseori imaginea pe care o afiseaza  barbatii e una orgolioasa ,plina de sine ,rece ,sau de un cavalerism fals.Emotiile arareori le surpinzi pe chipul lor de parca ar parea de gheata.Uneori chiar ma pufnea rasu cand vedeam cate un paun (exact asa parea) gol sufleteste care afiseaza doar o mima de barbatie.

Se vorbeste atat de mult de femnitate dar masculinitatea barbatilor nostri  este trecuta prea usor cu vederea.Cred ca e greu sa fii barbat azi cand apare o rasturnare a vechilor valori dar cu atat mai mult ii admir pe cei care in ciuda aparentelor reusesc sa-si pastreze intacta caldura sufleteasca.Genul macho asa de in trend mi se pare artificial  iar supremanul atat de indepartat de firea noastra umana…Fara sa-si dea seama ,in dorinta de a imita ceva artificial, barbatii indeparteaza atat de mult femeile incat  se intreaba deseori de ce nu inteleg femeile?cand deseori ei insasi sant atat de departe de inima lor….

e

Trimite pe Y!

Adauga comentariu

Copyright Horia Moga 1998-2017, Toate Drepturile Rezervate
itcnet
Forum Iasi | Prieteni, videoclipuri | Horia Moga foto&blog