logo clubromantic
Login:
Parola:
Inscriere | Parola uitata
Home / Forum / Agora / Am o rugaminte la membrii pe care ii cuosc

Am o rugaminte la membrii pe care ii cuosc

(http://www.clubromantic.ro/18004)rss

Am nevoie de ajutor

Recomanda topicul pe Facebook
Adauga comentariu

ozzy 2013-08-13 22:43:46

userThumb
Bucuresti, Romania
Postari: 50
 Mi-a trebuit mult curaj pana m-am hotarat sa scriu aici.
 Situatia e urmatoarea:
 Am scris o carte. De fapt am reusit sa termin una din carti. Un fel de roman.
 Imi este teama ca am scris o porcarie.
Imi este teama ca stilul meu este necizelat. De fapt sigur este necizelat.

As vrea putin ajutor.
 In primul rand as vrea sa ma ajute cineva sa o corectez din toate punctele de vedere nu doar gramatical cu toate ca este una din problemele majore. Cand scriu  ma las purtat de imaginatie si nu mai iau in seama literele lipsa, virgulele, forma frazei. 

Aici este singurul loc unde imi este mai putin jena sa cer ajutorul in aceasta privinta.
 Asta deoarece aici am invatat sa scriu cat de cat corect gramatical. Aici am invatat sa formulez corect o fraza. Aici am invatat multe lucruri folositoare de la oameni care au avut rabdare si m-au incurajat sa scriu.

Nu stiu daca mai citeste cineva pe acest forum. E un fel de mesaj intr-o sticla. Dar am aproape un an de cand imi fac curaj sa fac acest pas.
 Nu mi-ar strica ceva indrumare si spre publicare daca o sa imi fac destul curaj spre acest pas.

In viata mea imi este frica de putine lucruri. Dar sa par ridicol e un cosmar.
 Desi am fost redactor o buna bucata de timp nu am avut nici un stres. Nu se compara lejeritatea cu care pot face o descriere fata de transcrierea unor ganduri.
 Acum recunosc ca imi e frica.

Va multumesc inca o data pentru tot ce mi-ati daruit.
 Ozzy
Trimite pe Y!

Comentarii: 4 downjos

vasile
Rugaminte de la un membru care te cunoaste! ( 2013-08-19 14:51:32) uptop
nophoto
Galati, Romania
Postari: 129
Tipareste-o!

Pentru corectura gramaticala poti apela cu incredere la Dark, cu conditia sa fie extrem de grabit.
Pentru cizelare, lasa-i pe cititori. Ce n-ar corespunde acum, dupa doua-trei lecturi ar parea ok. Daca vrei un exemplu la indemana, gandeste-te ca deja nimeni nu mai stie care este varianta corecta a pluralului "succes".
Frica o poti invinge mestecand niste guma!

cu o floare la rever,
Vasile.
black_angel
go, Ozzy ( 2013-08-27 23:57:14) uptop
userphoto
Bucuresti, Romania
Postari: 52
 Maestre, sa ne anunti si pe noi cand va aparea cartea! Sorry, nu te pot ajuta, fiind eu insumi un agramat. Insa de citit... ma bag! :)
heidi
Felicitari! Si curaj! ( 2013-09-06 18:32:16) uptop
userphoto
Bucuresti, Romania
Postari: 13
 Cosmine, te pot ajuta cu corectura si cu tot ce ai nevoie in vederea publicarii (cand te hotarasti). Mai ai nr meu de telefon? Sau te sun eu?
aiko
Curaj!! ( 2013-09-17 13:55:51) uptop
userphoto
Rotterdam, Olanda
Postari: 180
Eu sigur as citi-o.
Ma ofer pt a doua citire dupa ce o periaza Lidia, daca vrei, desi ca si contributie la limba romana, daca e sa o cred pe maica-mea, nu prea mai am ce oferi lol

Ca editura - sfatul oficial este: indreapta-te spre ceva care publica in stilul asta. Si sfatul neoficial este sa abordezi toate editurile care ti se pare cat de cat interesante. Despre cum sa abordezi, si cum sa iti prezinti cartea etc gasesti multe tutoriale online, Dr. Google te poate ajuta mult aici.

Bafta multa!!
Comentarii: 4 uptop

Adauga comentariu

Copyright Horia Moga 1998-2017, Toate Drepturile Rezervate
itcnet
Forum Iasi | Prieteni, videoclipuri | Horia Moga foto&blog